Новости Краматорска

“Хочемо створити роботів, які захищатимуть людей”, – учасники робоклубу у Краматорську

8 ноября, 2019 в 11:54

У Краматорську понад півтора місяці працює робоклуб “IT WAY Lab”. Його вихованці – діти 6-15 років, які двічі на тиждень працюють над створенням роботів

За півтора місяці тут сформували чотири групи учнів. У кожній – десять дітей, щоб викладач мав змогу приділити увагу кожній дитині.

Другокласниця Анастасія Мукомел – переселенка з Шахтарська. Дівчинка не пам’ятає, з якого міста з родиною вона виїжджала у 2014 році, але знає, заради чого прийшла на ці заняття.

“Я очікувала, що тут буде цікаво, що я зможу весь час конструювати щось нове, це класно. Я хочу стати програмісткою і створити роботів, які захищатимуть людей. Зараз триває війна, гинуть люди, я б послала на війну армію роботів-трансформерів, це б зберегло життя наших військових. Також колись роботи будуть нашими помічниками – вони будуть готувати їсти, няньчити дітей”, – поділилася Анастасія.

Фото-2

 Анастасія Мукомел завершує роботу над своїм роботом

За заняттями доньки може спостерігати її мама Оксана. В окремій кімнаті тут встановили монітор, на якому транслюють заняття.

“Ця опція з монітором мені подобається, хоча зі слів доньки я теж знаю, що їй тут цікаво, – говорить Оксана Мукомел. – Тут є можливість проявити творчість, є свобода дій, це важливо для моєї доньки”. 

Тренер-організаторка Аліна Курбатова розповідає, що з шестирічного віку тут навчають робототехніці, програмуванню, основам механіки.

“За кілька місяців діти знатимуть про зубчасту передачу і шестерні, вмітимуть з моторами працювати, отримають навички конструювання. Цьому ми навчаємо на прикладах, тому дітям цікаво і неважко”, – говорить Аліна.

Фото-3

 Аліна Курбатова – тренер-організаторка “IT WAY Lab”

За півтора місяці у роболабораторії в учнів є успіхи – вони вже створили робот-пилосос. Попереду – більш складні моделі. Усе необхідне для занять тут видають.

Фото-4

Робот-пилосос – робота учнів “IT WAY Lab”

Знання з робототехніки діти можуть використати і вдома, щоб поремонтувати якісь прилади. Сергій Скрипник є тренером в лабораторії.

Фото-05

Сергій Скрипник – тренер “IT WAY Lab”

Тут вивчають теми з фізики, механіки, кінематики, потім застосовують ці знання, збираючи роботів з конструкторів Лего. За словами тренера, пояснити складні речі можна просто на прикладі іграшок.

“На кінець цього курсу учні зможуть створити робота, який буде виконувати певні місії, корисні для людей у побуті. Своїх перших роботів діти вже показали – це прототипи, які миють підлогу, підмітають, загрібають сміття, щось транспортують.  Це досягнення учнів за місяць роботи, ми влаштовуємо ці покази для батьків, аби вони бачили результати роботи з їхніми дітьми”, – каже Сергій Скрипник.

Фото-6
Фото-7
Фото-8

На заняттях у роболабораторії 

Завдання викладача у лабораторії – показати можливості, решту кожен додумує сам. Пробує, змінює, винаходить, переробляє. Тому кожен робот тут унікальний, створений за уявою дітей.

Фото-9
Фото-10
Фото-11

Учні захоплені процесом творчості

Четверокласник  Рінат Малюский створює робота-розвідника. Хлопець почув про відкриття такої лабораторії у місті і одразу записався.

“Я завжди хотів таким займатися, хочу стати програмістом. Мрію створити робота, який буде розвідником на війні, щоб не гинули люди. Це дуже важливо, щоб зберегти життя. Вдома я не маю таких конструкторів, а тут мені цікаво, батьки підтримують моє захоплення. Я не вірю, що у майбутньому роботи пануватимуть над людьми, вони мають стати їхніми помічниками і захисниками”, – розповів Рінат.

Фото-12

Рінат Малюский тестує свого робота

Заняття тут платні, компанія “QuartSoft” є засновником цієї лабораторії для школярів. Усе почалося з 2016 року, коли у кількох школах Краматорська з’явилися гуртки з робототехніки. За три роки роботи попит на такі заняття зростав все більше, це і спонукало компанію відкрити гурток не на базі однієї зі шкіл, а такий, куди зможуть прийти учні з різних навчальних закладів.

Фото-13
Фото-14
Фото-15

“До нас почали звертатися все більше батьків, які говорили, що діти хочуть займатися у таких гуртках. Тому ми вирішили заснувати лабораторію, куди можуть прийти діти з різних шкіл. Робототехніка – це сучасно, креативно і перспективно. Бачимо, що діти долучаються до цих занять, наше завдання – забезпечити їх усіма матеріалами, аби дати і конструктори, і сучасні знання”, – розповіла менеджерка з персоналу компанії “QuartSoft” Марина Борисенко.

У перспективі у робоклубі “IT WAY Lab” планують відкрити ще додаткові групи для занять вихідними, щоб дітям було зручно займатися творчістю.

KramatorskPost

Поделиться новостью

Читайте Краматорск 24 там, где удобно!

Viber Telegram Facebook

Категория: Читайте также