Новости Краматорска

Докупити страховий стаж: скільки це коштує і що дає

12 декабря, 2019 в 16:19

Пенсійна реформа ввела поняття страхового стажу – періоду, за який до Пенсійного фонду сплачувалися страхові внески, тобто відрахування від офіційної заробітної плати. І майбутні пенсіонери зможуть отримувати пенсію лише при умові наявності достатнього страхового стажу. Що робити, якщо його не вистачає? Держава дозволяє «купити страховий стаж». Але це не дешеве задоволення.

Ситуація №1: при виході на пенсію не вистачає 1 року страхового стажу

Припустимо ви самі чи ваші батьки досягли пенсійного віку, але в Управлінні Пенсійного фонду сказали про нестачу одного року того самого страхового стажу. Можна, звичайно, піти ще попрацювати. Причому обов’язково з умовою офіційного працевлаштування. А бажано – ще й з непоганою заробітною платою. А можна зробити інакше – купити той самий рік страхових внесків або, за необхідності, більший період.

Сама процедура виглядає таким чином: в Державній фіскальній службі, тобто в податковій інспекції, треба укласти договір про добровільну сплату єдиного соціального внеску. Обов’язково зазначити бажаний час сплати внесків. А потім сплатити кошти через установу будь-якого банку.

“У людини є можливість сплатити внески за попередні періоди. Проте сума внеску буде становити 2 розміри мінімальної страхової сплати”, – говорить очільниця Пенсійного фонду Лариса Макаренко.

В цифрах це виглядає так: у грудні 2019 року мінімальний страховий внесок становить 918,06 гривень, а його подвійний розмір – це 1836,12 гривень. Саму таку суму доведеться сплачувати майбутньому пенсіонеру за кожний місяць того періоду, за який він хоче «купити страховий стаж». Тобто якщо не вистачає одного року страхового стажу, то будьте готові заплатити більше 22 тисяч гривен.

Не слід забувати, що з січня 2020 року зростає розмір мінімальної заробітної плати. Тому і суми страхових внесків теж збільшаться.

Ситуація №2: офіційно безробітний прагне не втратити право на пенсію

Всі, хто працює неофіційно, або не працює взагалі, можуть розраховувати на пенсію, якщо будуть самостійно сплачувати страхові внески. Зробити це можна за тією ж процедурою: укласти договір з Державною фіскальною службою та вчасно вносити кошти.

Скільки? Мінімум 22% від мінімальної заробітної плати. У грудні 2019 року ця сума ще становить 918 гривень 06 копійок. Але з січня 2020 року відрахування до Пенсійного фонду збільшаться – потрібно буде сплачувати 1039,06 (22% від мінімальної зарплатні). Або більше, якщо є таке бажання.

“Максимальна сума сплати страхових внесків зараз встановлена в розмірі близько 15640 гривень”, – розповіла Лариса Макаренко.

Проте більшість застрахованих обирає все ж таки мінімальний поріг страхових внесків. Адже на даний час діє солідарна система загальнообов’язкового державного страхування. І суми, які сплачуються до Пенсійного фонду, йдуть на виплату пенсій теперішнім пенсіонерам, а не самим застрахованим.

АКМЦ

Поделиться новостью

Читайте Краматорск 24 там, где удобно!

Viber Telegram Facebook

Категория: экономика