Новости Краматорска

4-8 викликів на добу: поліція розповіла про ситуацію з домашнім насильством у Краматорську

16 января, 2020 в 15:47

За два тижні нового року у Краматорську 22 людини притягнули до відповідальності за домашнє насильство. 

Поліцейські отримують у середньому від 4 до 8 повідомлень на добу про насильство у сім’ї. Однією з головних причин агресивної поведінки кривдника у родині правоохоронці називають зловживання алкоголем.

Страждають не лише жінки, яких б’ють чоловіки. Правоохоронці виїжджають на виклики, де діти ображають батьків чи навпаки, де сваряться родичі або де дружина не дає спокою чоловікові, з яким вже розлучилася.

Домашнє насильство інфографіка

Нещодавно працівники краматорської групи реагування на факти домашнього насильства отримали чергове повідомлення про сварку в родині. Жінка розповіла, що її п’яний чоловік вибиває двері до квартири та лається, а вдома перебуває 3-річна дитина.

Правоохоронці виїхали на місце події, заспокоїли жінку, але писати заяву, щоб притягнути чоловіка до відповідальності, вона відмовилася. Втім, поліцейські все одно склали на агресивного чоловіка протокол про домашнє насильство – вони оцінили усі ризики у цій ситуації та врахували те, що вдома є дитина.

Крім того, чоловікові винесли терміновий заборонний припис на добу – упродовж цього часу йому не можна було з’являтися вдома. Через те, що краматорець був надто агресивний, його забрали до відділу поліції. 

Поліцейські закликають краматорців не замовчувати випадки домашнього насильства, особливо коли в родині є діти, адже саме вони найбільше страждають від конфліктів батьків.

У поліції також нагадали, що з січня минулого року діє стаття 126-1 Кримінального кодексу України “Домашнє насильство”. За умисне систематичне фізичне, психологічне та економічне насильство домашній тиран може отримати громадські роботи (150-240 годин), арешт строком на шість місяців, обмеження волі до п’яти років. Максимальне покарання – позбавлення волі на строк до двох років. 

KramatorskPost

Поделиться новостью

Читайте Краматорск 24 там, где удобно!

Viber Telegram Facebook

Категория: Полиция